אודות מיכל כהן

מיכל כהןMA בחינוך / ליקויי למידה,  אוניברסיטת חיפה

מוסמכת התכנית MBSR להפחתת לחצים בעזרת מודעות קשובה, אוניברסיטת בנגור, וולס, בריטניה.

מטפלת CBT בהכשרה

מטפלת בגישת "טיפול בעזרת מיינדפולנס" ומלמדת בודהיזם ומדיטצית ויפאסנה (תובנה) במגוון גופים: 

מרכז "שילוב" ללימודי פסיכותרפיה

מכללת "רידמן" לרפואה משלימה

עמותת "תובנה" לקורסים וסדנאות מדיטצית ויפאסנה ומיידנפולנס

ובקליניקה הפרטית בחיפה ובתל אביב

מתרגלת, מלמדת ומטפלת בדרך הבודהיסטית מזה למעלה מ 20 שנה. בעלת ניסיון רב שנים בתרגול מדיטציה ממסורת ה"ויפאסנה". (תקופות ממושכות של תרגול במנזרים ומרכזי מדיטציה באסיה ואירופה, בהתבודדות, מדיטציה ולימוד הכתבים הבודהסטיים המוקדמים בהודו, נפאל וסרי-לקנה.)

 וכמה מילים אישיות יותר: כמטפלת, אני מבקשת להזכיר ולהעצים את הידיעה שאפשר אחרת. את הקבלה שאין חיים בלי כאב, אבל תמיד אפשר להתרכך, להרפות ולקבל את הדברים בתבונה ובהירות.  בעזרת אימון מדיטטיבי פשוט ופרקטי, מתוך קבלה שקטה אפשר לראות בבירור מה צריך לשנות ולמצוא את הכוחות לפעול פעולה מיטיבה: פעולה שמרבה טוב עבורנו באופן אישי, ובכל מעגלי החיים. מקור ההשראה לצורת הטיפול והדיאלוג שאני מנחה הוא תרגול מדיטטיבי אינטנסיבי בשתיקה והתבודדות, בלימוד נרחב ומעמיק של יסודות הבודהיזם ובתובנות באשר לדינמיקה של סבל ואושר בתודעה עצמה.

כמורה, אני מנסה לנגוע בחיים שלנו, כאן ועכשיו ולבחון אותם לאור התבונה העתיקה והאוניברסאלית של הבודהיזם הקדום. מתוך תרגול מדיטציה במסורת הויפאסנה, וההתבוננות המשותפת אני מבקשת להצביע על 'נקודות היציאה': אינספור ההזדמנויות כל רגע ורגע למצוא חמלה ושחרור מכאב וסבל.  אני מוצאת המון יופי ושמחה בטקסטים הבודהיסטיים המוקדמים (סוטרות הטראוודה) ומרגישה כבוד גדול לחלוק עם תלמידים וחברים את האהבה הזאת.

האתר נועד לתת מידע על הפעילויות השונות שאני מקיימת: קורסים, סדנאות, מפגשים טיפוליים. כמו כן תמצאו סרטונים ובהם הרצאות קצרות, הנחיות מוקלטות למדיטציה, מאמרים  קצרים ותרגומים לסוטרות נבחרות (כתבים בודהיסטים מוקדמים)

אני מקווה שהמידע באתר יועיל לכם ויעורר השראה. הלוואי שהתרגול שלנו, ההתבוננות ותשומת הלב יביאו תועלת לטובת כל היצורים כולם.